Eκλογή νέου μέλους ΔΕΠ στο γνωστικό αντικείμενο “Κλινική Ψυχολογία”

Ολοκληρώθηκε την Πέμπτη 20 Ιουλίου 2023 η διαδικασία εκλογής ενός νέου μέλους ΔΕΠ για την προκηρυχθείσα θέση “Κλινική Ψυχολογία”. Στη βαθμίδα του Λέκτορα εξελέγη ομόφωνα η Δρ Μαρία Πετρίδου.

Η Ειδική Επιτροπή που συστάθηκε για την εκλογή ήταν πενταμελής και αποτελείτο από δύο εξωτερικούς και τρεις εσωτερικούς αξιολογητές. Εξωτερικοί αξιολογητές ήταν η κ. Καλυψώ Ιορδάνου (Καθηγήτρια Ψυχολογίας, Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus) και η κ. Ευγενία Γεωργάκα (Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ψυχολογίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης). Εσωτερικοί αξιολογητές ήταν η κ. Όλγα Σολομώντος-Κουντούρη (Αναπληρώτρια Καθηγήτρια και Πρόεδρος του Eκλεκτορικού Σώματος), ο Αρχιμ. Γρηγόριος Ιωαννίδης (Eπίκουρος Καθηγητής και Ακαδημαϊκός Υπεύθυνος του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών Θεολογίας στη ΘΣΕΚ) και η κ. Mαρία Παύλου (Επίκουρη Καθηγήτρια στη ΘΣΕΚ).